Sprawdzić przepływ wody z kranu lub prysznica głowę, aby zobaczyć, czy jest już zmniejszona do 5,7 l/min.


Jeśli tak nie jest, można uzyskać instalując wody i energooszczędne produkty zapytaj o nie sowjego hydraulika, jeśli nie znasz dobrego hydraulika to odsyłam do www.hydraulik-poznan.eu a jeśli nie mieszkasz w Poznaniu tylko w Warszawie to i nie znasz dobrego hydraulika, to zobacz http://hydraulik-mokotow.com.pl. Usługi hydrauliczne wykonuje na terenie Mokotowa, ale to bardzo miły hydraulik i przyjedzie wszędzie na terenie Warszawy. Poza tym zawsze można zadzwonić i zapytać o poradę hydrauliczną.

Hydraulicy często zwracają uwagę, że szybkość przepływu jest czasami wskazywana na urządzeniach; w przeciwnym razie sprawdź, postępując zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Jak sprawdzić szybkość przepływu wody

  • Otwórz maksymalnie kran
  • Umieść pojemnik z podziałką pod baterią lub prysznicem i odlicz dokładnie pięć sekund
  • Wyjmij pojemnik i zanotuj ilość zebranej wody w litrach
  • Pomnóż tę liczbę przez 12, aby uzyskać przepływ wody w litrach na minutę
  • Załóżmy, że w ciągu pięciu sekund zebrałeś 0,85 l, czyli natężenie przepływu wynosi 10,2 l / min (0,85 l pomnożone przez 12). Masz wtedy wszystko do zyskania, instalując produkty oszczędzające wodę i energię . Rzeczywiście, 5-minutowy prysznic wymaga ponad 100 butelek wody po 500 ml, jeśli natężenie przepływu głowicy prysznicowej wynosi 10,2 l/min!

    Takie dane, nawet jeśli nie mają dużej naukowej precyzji, pomogą Ci uświadomić wszystkim członkom Twojej rodziny, jak ważne jest korzystanie z wody w sposób ekologicznie odpowiedzialny.