Córka Willa Smitha i Jady Pinkett debiutuje

Willow Smith, córka Willa Smitha i Jady Pinkett, zadebiutowała jako wokalistka. W sieci pojawił się pierwszy utwór 9-latki zatytułowany "Whip My Hair".

Piosenki, noszącej ślady inspiracji twórczością Rihanny, wysłuchać można . Jada Pinkett zdradziła niedawno, że jej córka ma w planie nagranie kolejnych utworów. - Willow wyda niedługo album - oświadczyła dumna matka. - Jestem tym bardzo podekscytowana, jest świetna. Na pewno będzie w tym lepsza, niż ja mogłabym być. Według ostatnich doniesień panna Smith ma szansę na podpisane kontraktu z wytwórnią Roc Nation, której właścicielem jest Jay-Z. Aktorski dorobek Willow Smith zamyka występ w filmie "Kit Kittredge: An American Girl" z 2008 roku. Polscy widzowie mogli podziwiać małą gwiazdę w styczniu 2008 roku w produkcji "Jestem Legendą".
pokaż oryinalny artykuł

Źródło: Onet.pl 3207 dni temu

Indigo Tree z "podwójnym saltem w przód w pozycji łamanej"

Ukazła się druga płyta w dyskografii Indigo Tree. "Blanik", który w pewien sposób kontynuuję stylistykę debiutu grupy, ale też wywraca ją do góry nogami, jest "podwójnym saltem w przód w pozycji łamanej", jak stwierdzili muzycy.

Nagrania na płytę "Blanik" przygotowali Peve Lety (gitarzysta i wokalista), Filip Zawada (basista) oraz Michał Kupicz (realizator nagrania i członek zespołu niegrający koncertów). Krążek wydała Antena Krzyku. Materiał ukazał się na płycie kompaktowej i winylowej. Pierwszy album Indigo Tree "Lullabies of Love And Death" pojawił się w 2009 roku.
pokaż oryinalny artykuł

Źródło: Onet.pl 3207 dni temu

Billy Ray Cyrus zbada zjawiska paranormalne

W telewizji SyFy powstaje projekt nowego programu, w którym Billy Ray Cyrus i jego syn Trace będą badać przypadki zjawisk paranormalnych. "Mam nadzieję, że uda nam się rzucić nowe światło na pewne fenomeny i zagadki" - ekscytuje się muzyk.

Jak donosi magazyn "Variety", ojciec i brat słynnej Miley Cyrus zajmą się wyjaśnianiem zagadkowych zjawisk w ramach programu pod roboczym tytułem "Ufo: Unbelievably Freakin' Obvious". - Zawsze interesowały mnie zjawiska paranormalne, więc cieszę się, że będę mógł przeżyć tę przygodę razem z moim synem, który również fascynował się tą tematyką. Mam nadzieję, że uda nam się rzucić nowe światło na pewne fenomeny i zagadki, które od dawna nad interesowały - mówi Cyrus. W ciągu czterech lat kariery Miley Cyrus zmieniła się z dziecinnej "Hannah Montana" w emanującą seksem kobietę. Zobacz niesamowitą metamorfozę Miley Cyrus!
pokaż oryinalny artykuł

Źródło: Onet.pl 3207 dni temu

Duet z Kylie Minogue przez maila

Theo Hutchcraft z brytyjskiego zespołu Hurts ujawnił, w jaki sposób udało im się namówić Kylie Minogue, by zaśpiewała na debiutanckiej płycie duetu.

Jak zdradził wokalista Hurts, australijska piosenkarka Kylie Minogue zgodziła się wystąpić razem z duetem, po tym jak członkowie zespołu wysłali jej maila. Gwiazda pop zaśpiewała w utworze "Devotion", który znalazł się na pierwszym albumie Hurts zatytułowanym "Happiness". W rozmowie z serwisem Gigwise, Theo Hutchcraft zdradził, że na pomysł zaproszenia Kylie Minogue zespół wpadł tuż przed skompletowaniem materiału na płytę. "Zastanawialiśmy się, czy zaprosić kogoś takiego jak Kylie. Później, czy zaprosić Kylie. Wreszcie postanowiliśmy to zrobić" - opowiada wokalista Hurts. "Napisaliśmy do niej maila. Jej odpowiedź to było coś niesamowitego. Nie spodziewaliśmy się tego" - przyznał artysta. Wokalista zaznaczył, że Hurts nie brali pod uwagę odmowy ze strony australijskiej gwiazdy. "Nie mam pojęcia, co byśmy wtedy zrobili, naprawdę. Przecież płyta była już prawie gotowa. Nie chcę nawet o tym myśleć" - wzdryga się Hutchcraft. Posłuchaj Hurts i Kylie Minogue w "Devotion":
pokaż oryinalny artykuł

Źródło: Interia.pl 3207 dni temu

Przystanek Woodstock 2011: Początek w czwartek

Choć od zakończenia XVI Przystanku Woodstock minęło niewiele ponad miesiąc, już rozpoczęły się przygotowania do następnej edycji.

Pod koniec lipca, jeszcze przed rozpoczęciem XVI Przystanku Woodstock, władze Kostrzyna nad Odrą i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podpisali list intencyjny o współpracy. Obie strony na każdym kroku podkreślały zadowolenie z dotychczasowej współpracy. Wiadomo już zatem, że kolejna edycja także odbędzie się w położonym przy granicy z Niemcami Kostrzynie nad Odrą. "To moja pierwsza wizyta po zakończeniu Woodstocku. Dziękuje miastu za współpracę. Dzięki jego pomocy był to najlepszy z dotychczasowych Przystanków. Otrzymaliśmy wiele pozytywnych wiadomości. Przewodniczący parlamentu UE, Jerzy Buzek, przechadzając się wśród woodstockowiczów stwierdził, że to najpiękniejszy europejski festiwal. Mamy nadzieje, że dalej tak będzie" - dziękował Jurek Owsiak podczas spotkania w lubuskim Urzędzie Marszałkowskim. Szef Przystanku zapowiedział jedną zmianę w stosunku do poprzednich edycji - w 2011 roku festiwal rozpocznie się w czwartek, a zakończy w sobotę. "W ten sposób wychodzimy naprzeciw tym, którzy myśląc o pracy, musieli dotychczas wyjeżdżać przed niedzielnymi koncertami" - mówił Owsiak w "Gazecie Lubuskiej". "Już teraz prowadzimy rozmowy z artystami i gośćmi, których, miejmy nadzieję, zobaczymy na przyszłorocznym Przystanku. Na początku roku będziemy wszystko wiedzieli. Gwarantujemy mieszankę jazzu, rocka i innych gatunków muzycznych. Będą imprezy parateatralne, happeningi i regularny pokaz akrobatyczny odrzutowców Iskra" - zapewnił szef WOŚP. Sprawdź nasz raport specjalny o XVI Przystanku Woodstock!
pokaż oryinalny artykuł

Źródło: Interia.pl 3207 dni temu

Muchy i "To był dobry rok Tour 2010"

Już 24 września formacja Muchy wyruszy w jesienną trasę koncertową pod hasłem: "To był dobry rok Tour 2010".

W trakcie koncertów grupa będzie promować swój drugi krążek "Notoryczni Debiutanci" oraz reedycję debiutanckiego albumu "Terroromans". Pierwszy z koncertów odbędzie się 24 września w Mogilnie, zaś ostatni 25 listopada w Olsztynie. 24.09 - Mogilno, Magazyn GS 02.10 - Gniezno, Młyn 08.10 - Piotrków Tryb., Skyy Pub 09.10 - Opole, MOK 10.10 - Wrocław, Bezsenność 14.10 - Szczecin, Hormon 15.10 - Sopot, Papryka 16.10 - Toruń, NRD 17.10 - Bydgoszcz, Mózg 21.10 - Katowice, Straszny Dwór (w ramach rekompensaty za odwołany występ na juwenaliach śląskich, studenci wstęp wolny, nie-studenci 5 zł) 22.10 - Rzeszów, Pod Palmą 23.10 - Kraków, Żaczek 24.10 - Częstochowa, Carpe Diem 05.11 - Warszawa, Hydrozagadka 09.11 - Zielona Góra, Kawon 10.11 - Poznań, Eskulap 25.11 - Olsztyn, Grawitacja
pokaż oryinalny artykuł

Źródło: Onet.pl 3207 dni temu

The Libertines powróci do studia?

Carl Barat zapowiedział, że po udanych występach reaktywowana grupa The Libertines rozważa powrót do studia nagraniowego.

Zachęcony powodzeniem koncertów The Libertines na festiwalu w Reading i Leeds rockman ma nadzieję, że jego formacja będzie kontynuować działalność w jakiejś formie, chociaż z całą pewnością nie wyruszy w trasę koncertową. - Nigdy nie będziemy zespołem, który podróżuje po świecie, ale jest szansa, że będziemy tworzyć nową muzykę - powiedział Barat, uprzedzając, że ponowna reaktywacja The Libertines mogłaby mieć miejsce dopiero po premierze jego solowej płyty, która ukaże się w październiku, oraz po przyjściu na świat jego dziecka, które urodzi w grudniu jego przyjaciółka Edie Langley. - Na razie koncentruję się na swojej płycie, na trasie i na dziecku. Jestem bardzo szczęśliwy, zdenerwowany i podekscytowany - dodaje 32-letni wokalista. Pięć miesięcy temu grupa The Libertines ogłosiła powrót. Zespół szykując się do występów na festiwalach w Leeds i Reading, zagrał swój pierwszy koncert po reaktywacji w londyńskim HMV Forum. Zobacz zdjęcia!
pokaż oryinalny artykuł

Źródło: Onet.pl 3207 dni temu

L.U.C. i Múm na jednej scenie

12 września, podczas inauguracji 8. Festiwalu Sacrum Profanum, na scenie, wraz z muzykami Múm wystąpi gościnnie L.U.C. - znany ze swej żywiołowości i skłonności do eksperymentowania raper, producent muzyczny i zdobywca Paszportu "Polityki". L.U.C. zmieni się tej jesieni i pokaże swym fanom nieznane dotąd oblicze. Sceniczne szaleństwa L.U.C.'a poskromić mógł jedynie múm - ich bajkowa elektronika zainspirowała go do odmiennych poszukiwań, jak sam powiedział: "szumo-kliko-ambientowych".

Początek koncertu w hali ocynowni elektrolitycznej ArcelorMittal Poland już w najbliższą niedzielę o godz. 20.00. Łukasz L.U.C Rostkowski - producent muzyczny i kompozytor, autor tekstów oraz reżyser wideoklipów i koncertów. 7 lat życia poświęcił na to, aby dostać się na aplikację adwokacką. Jak większość swoich wizji zrealizował i tę, po czym stwierdził, że się pomylił i zrezygnował z niej stając się prawdopodobnie pierwszym takim przypadkiem. Od tego czasu całkowicie oddał się swojej największej pasji - sztuce. Jest autorem i wyznawcą wielu koncepcji m.in. 4 Galaktyk Sztuki, która zakłada kreowanie przekazu za pomocą spójnie połączonych w całość czterech dziedzin sztuki - muzyki, słowa, filmu i grafiki. Za rozmach, odwagę i konsekwencje w swojej twórczości, a także za eklektyzm oraz niekonwencjonalne pomysły muzyczne, filmowe i tekstowe zdobył wiele nagród i nominacji (m.in.: Paszport Polityki, Yach, Wrocławska Nagroda Muzyczna, Fryderyki) oraz doskonałe recenzje w najbardziej opiniotwórczych mediach. Za charyzmę i niezwykle rozbudowane koncerty, na których występuje z miniorkiestrą, czasem z kurami, sprzętem ogrodowym i arabskim przepowiadaczem przyszłości, docenili go także słuchacze. Porażony twórczym ADHD nagle w 2003 r. założył Kanał Audytywny. W 2006 r. równolegle rozpoczął drogę solową. Nagrał łącznie 7 albumów w tym 4 konceptualne, udźwiękowił wiele spektakli i krótkich form wideo. W muzyce celowo przekracza liczne gatunki tworząc na pograniczu nu jazzu, trip-hopu, hip-hopu, elektroniki, klasyki i muzyki filmowej. Komponował i nagrywał z wieloma wybitnymi instrumentalistami i wokalistami m.in. ze światowej sławy wokalistką jazzową U. Dudziak, Z. Namysłowskim, M. Urbaniakiem i L. Możdżerem. Na żywo supportował zaś m.in. Tricky'ego, The Prodigy, Taliba Kweli, Colducta i wielu innych znakomitych artystów. Jednocześnie propagując ideę "podaj dalej" łączy świat profesjonalistów z amatorami, którym pomaga debiutować.
pokaż oryinalny artykuł

Źródło: Onet.pl 3207 dni temu

W.A.S.P. dwukrotnie w Polsce

Na początku grudnia dwa koncerty w Polsce da amerykańska formacja W.A.S.P.

Blackie Lawless wraz z kolegami zagrają 4 grudnia w krakowskim klubie "Kwadrat", by dzień później pojawić się na deskach warszawskiej "Progresji". Płytę promował pierwszy od blisko 15 lat, oficjalny teledysk W.A.S.P, nakręcony do utworu "Babylon's Burning". Możecie go zobaczyć poniżej: Przypomnijmy, że grupa z Kalifornii po raz pierwszy wystąpiła w Polsce w połowie listopada 2004 roku na deskach warszawskiej "Stodoły".
pokaż oryinalny artykuł

Źródło: Interia.pl 3207 dni temu

Bałańsko-jazzowe Dwootho

Debiutancka płyta zespołu Dwootho - kwartetu łączącego muzykę bałkańską z jazzem - "Space Pressures" jest już dostępna na rynku. Dwootho gra muzykę na pograniczu folku, jazzu, a czasem nawet drum'n'bass uciekając przed jednoznacznym "zaszufladkowaniem".

Dwootho powstało na początku 2007 roku z inicjatywy trzech lubelskich muzyków: Macieja Dziedzica (perkusja), Bartosza Łuczkiewicza (gitara basowa) i Marka Tarnowskiego (akordeon). Po pewnym czasie do zespołu dołączył Tomasz Piątek (saksofony). Wspólne zainteresowanie muzyką bałkańską, jazzową oraz nieustanne poszukiwanie nowych, niekonwencjonalnych brzmień instrumentów, na których grają, stanowi o stworzeniu przez Dwootho specyficznego stylu. Tracklista: 1.Balkan Groove 2.Earthworm 3.Good Way 4.Turn Back Time 5.Ramsztajn 6.For Grandma 7.Moth 8.Waiting For... 9....Last Day
pokaż oryinalny artykuł

Źródło: Onet.pl 3207 dni temu